Faktinių aplinkybių konstatavimas

Faktinių aplinkybių konstatavimo metu antstolis užfiksuoja esamą padėtį, daiktų ar turto būklę, aprašo juos specialiame faktinių aplinkybių konstatavimo protokole.

Faktinių aplinkybių konstatavimas, dar vadinamas „teisine fotografija“, yra oficialus rašytinis įrodymas, kurį galima panaudoti teisme tiek reiškiant pretenzijas, tiek ginantis nuo nepagrįstų ir nesąžiningų kito asmens reikalavimų.

Tai tik antstolių teikiama teisinių paslaugų rūšis, kuri suteikia asmenims plačias galimybes greitai surinkti padidintą įrodomąją galią turinčius įrodymus ir gali būti pritaikyta labai įvairiose veiklos srityse ar situacijose.

Faktinių aplinkybių konstatavimo protokole nustatytų aplinkybių niekas negalės paneigti. Praktikoje dažnai pasitaiko, kad nesant faktinių aplinkybių konstatavimo, bylai reikalingi įrodymai paslepiami arba paneigiamas jų egzistavimo faktas (sunaikinama tam tikro turinio informacija, santuokos nutraukimo bylose paneigiama informacija, kurios pagrindu galima būtų įrodyti vieno iš sutuoktinių kaltę dėl santuokos nutraukimo, paneigiami tam tikrų daiktų ar asmenų buvimo atitinkamoje teritorijoje faktai ir kt.), faktinių aplinkybių konstatavimo būdu surinkti įrodymai laikomi neginčijamais ir visi teiginiai prieštaraujantys faktinių aplinkybių konstatavimo protokole nurodytai informacijai, būtų laikomi nepagrįsti.

Faktinių aplinkybių konstatavimas dažniausiai naudojamas šiems faktams užfiksuoti:

  • Vandentiekio ir kanalizacijos avarijoms užfiksuoti;
  • Netinkamo krovinių pervežimo faktams fiksuoti (krovinių trūkumas arba sugadinimas);
  • Automobilių apgadinimas, remonto trūkumams fiksuoti;
  • Statybos darbų netinkamam atlikimui konstatuoti;
  • Akcininkų, bankroto kreditorių ir kitų susirinkimų fiksavimui;
  • Kitų sutarčių nevykdymo ir netinkamo vykdymo faktų konstatavimas.

Tinkamas pasirengimas bylai gali tapti sėkmės garantu, o kai kuriais atvejais faktinių aplinkybių konstatavimo protokolas taps pagrindu ginčą išspręsti nesikreipiant į teismą.

Faktinių aplinkybių konstatavimas gali būti užsakytas susisiekus su mumis:

+370 315 52846

a.kvaraciejiene@antstoliai.lt

arba užpildžius užklausos formą:

Užklausos forma